• Opnie klientów 8.6 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny

Wypożyczalnia samochodów Szwajcaria

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Szwajcaria za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Mieszkam w:
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • Ponad 500 000 rezerwacji Ponad pół miliona osób skorzystało przed Tobą 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
  • 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Szwajcaria

EasyTerra Wynajem Samochodów Szwajcaria jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować samochód w najbardziej konkurencyjnej cenie.

Promocje na wynajem samochodów w Szwajcaria

Niezależnie od tego, czy szukasz małego samochodu na wynajem czy vana dla całej rodziny, zawsze oferujemy odpowiednie auta w najniższej cenie. Poniżej prezentujemy kilka przykładów z naszej oferty w Szwajcaria.

Rodzaj samochodu
Mini
Ekonomiczna
Kompaktowa
Średnia
Standardowa
Full-size
Luksusowa
Kombi
Van pasażerski
Kabriolet
SUV
Napęd elektryczny

Ostatnie oceny

Klienci oceniają nas na 8.6/10 w 509 recenzjach

Kiedy dokonać rezerwacji wynajmu samochodu w Szwajcaria?

Wypożyczalnia samochodów Szwajcaria

Informacja o lokalizacji dla Szwajcaria

Odkrywaj najpiękniejsze miejsca w Szwajcaria, korzystając z wynajmu samochodu. EasyTerra Wynajem Samochodów oferuje ponad 67 punktów odbioru w Szwajcaria. Dzięki temu w pobliżu Twojej destynacji zawsze znajdziesz punktu odbioru samochodu.

Wprowadzenie

Szwajcaria jest stosunkowo małym krajem w środkowej Europie. Oficjalnie Szwajcaria nie posiada stolicy. Od 1848 roku miastem federalnym jest Berno. Architektura w sercu miasta ma wartość monumentalną. Inne znane miasta szwajcarskie to GenewaZurych oraz Bazylea. Turyści odwiedzają Szwajcarię przede wszystkim, aby podziwiać piękną przyrodę. Potężne Alpy są częstym celem wycieczek. Trzy szczyty Eicher, Mönch oraz Jungfrau z typowego sielskiego pejzażu są zwykle wymieniane razem. Wędrowcy mogą pozwolić sobie na wycieczki poprzez alpejskie łąki czy górskie szlaki, nie tylko ze względu na urokliwe trasy, ale także z powodu czystego powietrza. Nieskazitelnie czyste szwajcarskie jeziora z ich lodowatą wodą są ucztą dla oka. Ponadto, Szwajcaria jest popularnym przystankiem dla miłośników sportów zimowych. Każdego roku, wielu narciarzy oraz snowboardzistów przybywa tu, aby wyżyć się w śniegu. Znane kurorty zimowe to m.in. Davos, Sankt Moritz czy Zermatt. Szwajcaria jest rozwijającym się, pięknym, szczególnie zimą, przyjacielskim krajem.

Historia

W 1291 roku powstało federalne państwo nazywane Szwajcarią. Trzy rolnicze społeczności Uri, Schwyz oraz Unterwalden utworzyły konfederację z której powstała dzisiejsza Szwajcaria.

Zanim do tego doszło, w epoce kamienia łupanego, plemiona zamieszkiwały obszar bliski dzisiejszemu miastu Chur. Niektóre z pozostałości, które znaleziono tam mają jedenaście tysięcy lat. Inne skarby sięgają dat ok. 3800 p. n. e. Obszar ten był ciągle zamieszkiwany przez dłuższy okres czasu. Epoka kamienia łupanego, epoka miedzi i brązu, była świadkiem powstawania i odejścia różnych ludów. Większość z nich należało do plemion myśliwsko-zbierackich.

Ludy takie jak Helweci, Lepontii, Sadunia oraz Retowie znalazły sposób by dotrzeć do gór, które stały się ich domem. Około 1500 p. n. e. plemiona celtyckie zamieszkiwały wiele obszarów wchodzących dziś w skład Szwajcarii. W pierwszych wiekach naszej ery Helweci chcieli podbić Galię. Jednakże, zostali pokonani przez Juliusza Cezara i odesłani skąd przyszli. 

Podczas pierwszego wieku po narodzinach Chrystusa, Alpy stały się strefą wpływów Rzymskiego Cesarza. Miało to ogromne skutki dla kultury, która uległa romanizacji. Obecne Avenches, w kantonie Vaud, stało się administracyjnym centrum dla Rzymian. Do dzisiaj można też podziwiać amfiteatr w Avenches.

W trzecim wieku naszej ery płaskie tereny Szwajcarii zostały zajęte przez Alemanów. Galijsko-romańskie plemiona wycofały się w obszary górskie. W ten sposób język niemiecki został wprowadzony na terytorium szwajcarskie, a także jak język Rzymian zniknął z tego obszaru.

Chrześcijaństwo dotarło do omawianych terenów w czwartym wieku. Pierwsze kościoły były budowane oraz pierwsze biskupstwa ustanawiane w Genewie, Bazylei oraz Sionie. Do XVII wieku różne grupy Alemanów we wschodniej części w Szwajcarii utrzymały swoją religię. Wyznawali oni kult takich bogów jak Wodan czy Thor.

Imperium Rzymskie upadło i królowie burgundzcy zaczęli rządzić Szwajcarią. Potem Frankowie wypędzili ich. Pod panowaniem Karolingów doszło do zawarcia traktatu pod Verdun. Od tego momentu, Burgundia, Lotaryngia oraz Alemania stały się częścią Świętego Cesarstwa Rzymskiego.

W X wieku władza Karolingów zniknęła. Saraceni i Madziarowie złupili miasta takie jak Bazylea oraz St. Gallen. Otto I pokonał Madziarów w 955 roku. Zjednoczył on ziemie Świętego Cesarstwa Rzymskiego.

Podczas XI wieku rodzina Zähringen ufundowała powstanie takich miast jak Berno, Thun, Murten oraz Fryburg. Wtedy, kiedy na początku trzynastego wieku dynastia Zähringen wymarła, Habsburgowie konkurowali razem z Kyburgami o panowanie nad regionami. Ostatecznie Habsburgowie wygrali.

W 1291 roku wcześniej wspomniane kantony Uri, Schwyz oraz Unterwalden zbuntowały się przeciw Habsburgom. Zjednoczeni dzięki podpisaniu Aktu Konfederacji Szwajcarskiej, kantony pokonały Habsburgów. W następnym wieku Zurych oraz Berno dołączyły do konfederacji. W 1499 roku Szwajcarzy uzyskali niepodległość od Świętego Cesarstwa Rzymskiego.

XVI wiek był świadkiem dobrowolnego i wymuszonego tworzenia się innych kantonów. Podczas tego wieku, reformacja także odcisnęła swoje piętno dzięki postaci Zwingli. Ten ostatni zginął w wojnie religijnej w 1531 roku. Od tej pory, zasada wolności wyznania została wprowadzona. Z tego też powodu katolicyzm powrócił do Szwajcarii.

W 1541 roku reformacja odżyła za sprawą przywództwa Jana Kalwina. To z kolei doprowadziło do Synodu w Dordrechcie w latach 1618-1619. Kanony z Dordrechtu (Dord) zostały wówczas przyjęte; dziś stanowią one podwaliny pod kościoły reformowane.

W 1648 roku, w trakcie podpisana tzw. Pokoju Westfalskiego, Szwajcaria oficjalnie uzyskała niepodległość od Świętego Cesarstwa Rzymskiego, mimo że w praktyce cieszyła się nią już od dłuższego czasu. Szwajcaria została federacją.

Francuska Rewolucja zaangażowała Szwajcarię w walce o swe idee. Francuzi zajęli sąsiadujący kraj i uchwalili powstanie tzw. Republiki Helweckiej w 1798 roku. Kantony zostały rozwiązane mimo iż spotkało się to z silnym oporem. W trakcie kongresu wiedeńskiego w 1815 roku, Szwajcaria ponownie oficjalnie odzyskała niepodległość.

Pokój został przywrócony, ale tylko na moment. W 1847 roku wybuchła wojna między protestanckimi oraz katolickimi kantonami. W ciągu miesiąca sytuacja uspokoiła się. Ta wojna być może trwała krótko, ale doprowadziła do ustanowienia federalnej konstytucji w 1848 roku, w której handel, system legislacyjny oraz armia znalazły się pod jurysdykcją rządu federalnego, podczas gdy większość innych spraw miała być rozwiązywana przez autonomiczne kantony. Konstytucja okazała się sukcesem i od tej pory Szwajcaria stała się prosperującą federacją.

Podczas dwóch wojen światowych, Szwajcaria pozostałą neutralna. Szwajcaria nie jest członkiem Unii Europejskiej. W 2005 roku podpisała Trakt z Schengen oraz Konwencję dublińską.

Społeczeństwo i kultura

Szwajcaria posiada 7.5 miliona mieszkańców. Jedna piąta ludności nie pochodzi ze Szwajcarii. Ważnymi mniejszościami w Szwajcarii są Serbo-Chorwaci, Albańczycy oraz Turkowie.

Kantony na szwajcarskim płaskowyżu są najliczniejsze. Tutaj, większość mieszkańców to protestanci. W samych Alpach mieszka stosunkowo mniej Szwajcarów. Gospodarka tego regionu jest głównie oparta o rolnictwo. Katolicyzm jest tutaj szczególnie rozpowszechniony. Ponad czterdzieści procent ludności to katolicy. Mniej więcej ten sam odsetek to protestanci. Inne religie, które są reprezentowane w Szwajcarii to buddyzm, islam oraz judaizm.

Kraj posiada cztery oficjalne języki. Dla 60% ludności ich pierwszym językiem jest niemiecki. Ten niemiecki jest nazywany niemieckim szwajcarskim i różni się trochę od tego, którego naucza się w Niemczech. 20% Szwajcarów mówi po francusku. Włoski jest używany przez 6.5%, a retroromański przez 0.5%. Ta ostatnia grupa żyje głównie w kantonie Graubünden.

Szwajcarskie jodłowanie jest praktykowane głównie w regionach górskich w trakcie spotkań o charakterze folklorystycznym. Czasem jodłowanie praktykuje się z akompaniamentem rogu alpejskiego. Szwajcarzy znani są ze swojej dyscypliny. Czystość jest również bardzo ważna dla Szwajcarów.

Sytuacja polityczna

Szwajcaria jest federalną republiką demokratyczną. Kraj jest podzielony na 26 kantonów. Te z kolei są w dużej mierze autonomiczne. Każdy kanton posiada własną konstytucję i sytem prawny. Ponadto, każdy z kantontów posiada rodzaj własnego rządu i parlamentu.

Szwajcarski parlament narodowy posiada dwie izby. Rada Narodowa składa się z dwustu członków. Przydział deputowanych jest charakterystyczny dla ilości mieszkańców przypadających na każdy kanton. Druga izba to Szwajcarska Rada Stanów, która składa się z 46 członków. Każdy kanton jest reprezentowany przez dwóch członków. Sześć pół-kantonów jest reprezentowanych przez jednego radnego.

Szwajcarski rząd posiada siedem ministrów. Rząd jest nazywany Szwajcarską Radą Federalną. Parlament wybiera Radę Federalną. Prezydent Szwajcarii jest wybierany przez parlament na okres jednego roku. Prezydent przewodniczy Radzie Federalnej.

Gospodarka

Szwajcarska gospodarka jest jedną z najsilniejszych w kapitalistycznym świecie. Poziom życia jest generalnie bardzo wysoki. Ważnymi sektorami są między innymi sektor bankowy, chemiczny, farmaceutyczny, a także turystyczny.

Sektor finansowy jest skoncentrowany w Zurychu, Genewie oraz Lugano. Przemysł biotechnologiczny i farmaceutyczny jest skupiony w Bazylei.

Szwajcaria przyciąga wielu motocyklistów oraz miłośników pieszych wycieczek. Zimą tłumy ludzi udają się w Alpy celem praktykowania sportów zimowych.

Walutą tego kraju jest frank szwajcarski.

Geografia i klimat

Szwajcaria leży w centrum Europy, otoczona przez Francję, Niemcy, Austria, Liechtenstein oraz Włochy. Pasmo górskie rozciąga się między południem do południowego wschodu i pokrywa połowę państwa. Najwyższym szczytem jest Dofauspitze mierzący 4634 metrów. Pomimo tego, ze najbardziej znaną górą jest Matterhorn. Ma on 4478 metrów wysokości. Na północnym-zachodzie występuje Jura. To mniejsze pasmo górskie, którego kontynuacja znajduje się we Francji. Góry w Jurze kończą się na Szwajcarskim Płaskowyżu. Rzeka Ren tworzy naturalną granicę z Niemcami na północy. Przy Schaffhausen rzeka wdziera się do Niemiec poprzez niebywały wodospad. Rodan i Aare również przepływają przez Szwajcarię. Niemcy i Szwajcaria maja dostęp do jeziora Konstancji lub Bodeńskiego jak nazywa się je w Niemczech. Inne duże jeziora w Szwajcarii to Jezioro Genewskie, Jezioro Neuchatel oraz Jezioro Lucereńskie.

Między obszarem Jury oraz regionem alpejskim, w Szwajcarii występują dwa różne krajobrazy. Wcześniej wspomniany Płaskowyż Szwajcarski leży między Jurą a Alpami. Ten obszar rozciąga się między Jeziorem Genewskim a Bodeńskim. Wysoki płaskowyż obejmuje wzgórza o wysokości między 400 a 600 metrów. Wzgórza są pokryte łąkami oraz lasami. Region pokrywa jedną trzecią kraju. Większość Szwajcarów żyje w tej części kraju. Duże miasta takie jak Zurych, Genewa and Berno znajdują się na tym płaskowyżu. Północno-zachodnia Szwajcaria leży ponad Jurą i zajmuje jedynie jedną dziesiąta powierzchni całego kraju. To tutaj znajduje się znane miasto Bazylea.

Szwajcarski klimat różni się znacznie między regionami. Lata są z reguły ciepłe z niewielkimi opadami tam i ówdzie. Zimą góry są pokryte śniegiem. Warunki pogodowe mogą się zmienić nagle. W dolnych częściach kraju zimy są mniej chłodne, ale bardziej pochmurne.

Foehn jest rodzajem ciepłego śródziemnomorskiego wiatru, który może pojawić się latem. Jesienią zwykle pojawiają się opady.

Ruch uliczny oraz infrastruktura

Sieć dróg w Szwajcarii jest po prostu doskonała. Drogi są bardzo dobrze utrzymane i z reguły nie ma na nich większego ruchu. Znaki drogowe są również bardzo wyraźne. Na autostradach należy posiadać przy sobie rodzaj oznaczenia. Ponadto, przy niektórych przejazdach przez tereny górskie mogą być pobierane opłaty. Na autostradach można jeździć z prędkością 120 km/h. Wewnątrz zabudowanego obszaru obowiązuje limit 50 km/h, a poza obszarem zabudowanym jest to 80 km/h.

Podróż autobusem jest dobrą opcją w Szwajcarii. Między mniejszymi miejscowościami oraz miastami i wioskami, autobusy podróżują dość często.

Sieć pociągów w Szwajcarii jest rozległa. Podróż pociągiem jest szybka i bardzo wygodna. Pociągi są czyste, odjeżdżają często, a rozkładowi jazdy można ufać.

Duże międzynarodowe lotniska to Międzynarodowe Lotnisko w Zurychu oraz Lotnisko w Genewie. Podróżujący mogą również dotrzeć i wylecieć ze Szwajcarii z Lotniska w Bazylei, Lotniska w Bernie oraz Lotniska w Lugano. Lotnisko w Bazylei cieszy się szczególną charakterystyką będąc jednocześnie szwajcarskim i francuskim.

Jedzenie i picie

Znanymi daniami szwajcarskimi są rösti oraz raclette. Rösti to danie, które wywodzi się z niemieckojęzycznej częsci Szwajcarii. W kantonie Berna rolnicy mieli w zwyczaju jeść to danie na śniadanie. Składa się ono ze startych ziemniaków, które są zapiekane w okrągłej foremce. Bekon, ser, jabłko czy cebula mogą być dodane podczas przygotowania. Sery szwajcarskie cieszą się szczególnym uznaniem na świecie. Kraj znany jest między innymi z Emmentala, Gruyère oraz Appenzellera. Szwajcarska czekolada jest natomiast produkowana nieprzerwanie od XVIII wieku.

W dolinach na południu Szwajcarii istnieje klimat sprzyjający uprawie winogron. Szczególnie niedaleko Jeziora Genewskiego hodowla winorośli jest bardzo popularna. Kantony takie jak Vaud, Neuchatel oraz Berno również produkują wino. Szwajcarskie wina nie są szczególnie cenione. Są one przede wszystkim konsumowane w samej Szwajcarii. 

Strefa czasowa

W Szwajcarii obowiązuje strefa czasowa GMT/UTC +1. Latem zegar jest przestawiany do przodu i wchodzi w strefę GMT/UTC+2 .

Zakwaterowanie

Na miejscu jest wiele hoteli. Nawet osoby ze szczególnymi wymaganiami, mają okazję aby wybierać spośród szerokiej oferty. Niektóre hotele w Szwajcarii są znane ze swojej pięknej, sielskiej lokalizacji. Inne są atrakcyjne dla rodziców z dziećmi. Tańsze hotele jak i te luksusowe, hotele sieciowe lub prowadzone przez lokalne rodziny; to wszystko jest możliwe w Szwajcarii.

Pensjonaty ze śniadaniem są bardzo popularne w tym kraju. Posługują się one klasyfikacją 5-gwiazdkową bardzo podobną do tej stosowanej przez hotele. Goście są z reguły obsługiwani przez osoby prywatne. Czasem można również spędzić noc na gospodarstwie.

Turyści mogą znaleźć hostele w większych miastach takich jak Bazylea, Berno czy Zurych, ale także w znanych kurortach narciarskich. W Szwajcarii funkcjonuje prawie 60 hosteli. Niektóre są ulokowane w miłych, starych gospodarstwach agroturystycznych, inne w nowoczesnych budynkach. Na obszarach rolniczych, w górach i miastach, podróżnicy mogą zawsze spędzić noc w jednym z hosteli. Niektóre z zakonów oferują również możliwość noclegu.

Szwajcarskie pola biwakowe są z reguły dobrze utrzymane i ulokowane w pięknych miejscach.

Linki zewnętrzne

Celem uzyskania pełniejszej informacji, polecamy skorzystanie z Google oraz następujących linków:

Informacje praktyczne

  • Waluta
    Swiss franc
  • Kierunek jazdy
    W prawo
  • Maksymalna prędkość w mieście
    50 km/h
  • Maksymalna prędkość na autostradzie
    80 km/h
  • Język
    German, French, Italian
  • Popularna klasa samochodu
    Kompaktowa

Informacje, których poszukuje większość.

Poniżej prezentujemy wybór najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na nie. Jeśli nie ma wśród nich Twojego pytania, sprawdź na stronie z najczęściej zadawanymi pytaniami. Albo skontaktuj się z nami.

Czy EasyTerra Wynajem Samochodów jest najtańszy?

Tak, proponujemy gwarancję najniższej ceny, ponieważ porównujemy różnych sprzedawców i zawsze możemy zaoferować najlepszą cenę w mieście.

Co muszę zrobić podczas odbioru samochód?

Do odbioru samochodu potrzebne jest potwierdzenie rezerwacji, paszport, prawo jazdy i karta kredytowa. Bardzo ważne jest, aby imię i nazwisko na dokumencie prawa jazdy i karcie kredytowej były takie, jak dane głównego kierowcy. Należy pamiętać, że lokalna wypożyczalnia samochodów zarezerwuje określoną kwotę na karcie kredytowej jako depozyt. W tym celu potrzebny będzie kod PIN karty kredytowej. Jeśli posiadasz zagraniczne prawo jazdy (na przykład w języku chińskim), musisz zabrać ze sobą tłumaczenie. Akceptowany będzie tylko oryginalny paszport i prawo jazdy — kopie tych dokumentów nie są wystarczające.

Czy są jakieś dodatkowe koszty?

Ogólnie podane przez nas stawki zawierają już wszystkie opłaty. W przypadku pojawienia się dodatkowych kosztów nasz dział rezerwacji skontaktuje się z Tobą przed wystawieniem faktury. Jeśli nie wyrazisz zgody, możesz zawsze anulować rezerwację bez żadnych zobowiązań (z co najmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem).

Jaki rodzaj ubezpieczenia otrzymam w ramach wynajmu samochodu?

W koszt wynajmu samochodu wliczone jest zasadniczo ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie od pożaru, ubezpieczenie od wszystkich ryzyk i ubezpieczenie od kradzieży.

Co to jest etykieta „bezproblemowy wynajem"?

Taka etykieta wskazuje, że wynajęty samochód spełnia następujące wymagania: nieograniczona liczba kilometrów, zniesiony wkład własny w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (i dostępna opcja ubezpieczenia zniesienia wkładu własnego), polityka zrównoważonej energii oraz dobra reputacja wypożyczalni samochodów. Dostępność samochodów spełniających te cztery wymagania przyspieszy wybór odpowiedniego pojazdu dla Ciebie.

Jak mogę zmienić lub anulować rezerwację?

Możesz anulować rezerwację poprzez „Moje konto”. Zalecamy kontakt telefoniczny, jeśli chcesz wprowadzić zmiany w rezerwacji lub anulować rezerwację w najbliższym czasie (48 godzin lub mniej).

Kiedy otrzymam potwierdzenie mojej rezerwacji?

W większość przypadków otrzymasz potwierdzenie rezerwacji w ciągu kilku minut po dokonaniu płatności. Zalecamy skontaktowanie się z naszym Działem Rezerwacji w przypadku dokonywania rezerwacji w ostatniej chwili (odbiór w ciągu 48 godzin).

Które wypożyczalnie samochodów są porównywane przez stronę EasyTerra Wynajem Samochodów? w tej lokalizacji
  • Avis
  • Unirent Car Rental
  • Enterprise
  • Europcar
  • National Car Rental
  • Alamo
  • Thrifty
  • Dollar Rent a Car
  • Hertz
  • Keddy By Europcar
  • Sixt
  • Flizzr
  • Green Motion
  • Budget
  • RPS Luxe
  • Elite (Luxury)
  • CITROEN
  • AVIS Car-Away
  • RentScape
  • McRent
  • AbsoluteCar
  • Your Rent
  • Edel & Stark
  • FireFly Car Rental
  • NÜ Car Rentals
  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Szwajcaria