• Opnie klientów 8.6 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny

Wypożyczalnia samochodów Dania

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Dania za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Mieszkam w:
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • Ponad 500 000 rezerwacji Ponad pół miliona osób skorzystało przed Tobą 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
  • 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Dania

EasyTerra Wynajem Samochodów Dania jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować samochód w najbardziej konkurencyjnej cenie.

Promocje na wynajem samochodów w Dania

Niezależnie od tego, czy szukasz małego samochodu na wynajem czy vana dla całej rodziny, zawsze oferujemy odpowiednie auta w najniższej cenie. Poniżej prezentujemy kilka przykładów z naszej oferty w Dania.

Rodzaj samochodu
Mini
Ekonomiczna
Kompaktowa
Średnia
Standardowa
Full-size
Luksusowa
Kombi
Van pasażerski
SUV
Napęd elektryczny

Ostatnie oceny

Klienci oceniają nas na 8.6/10 w 509 recenzjach

Kiedy dokonać rezerwacji wynajmu samochodu w Dania?

Wypożyczalnia samochodów Dania

Informacja o lokalizacji dla Dania

Odkrywaj najpiękniejsze miejsca w Dania, korzystając z wynajmu samochodu. EasyTerra Wynajem Samochodów oferuje ponad 36 punktów odbioru w Dania. Dzięki temu w pobliżu Twojej destynacji zawsze znajdziesz punktu odbioru samochodu.

Wprowadzenie

Dania to kraj obfitujący w wodę i otoczony jest morzami. Oznacza to, że możesz się tu cieszyć wspaniałymi wycieczkami na statku oraz przepysznymi daniami rybnymi. Miłośnicy kultury mogą odwiedzić zamki, posiadłości i muzea. Można znaleźć tu również wiele pozostałości z czasów wikingów. Dania to odpowiedni kierunek wakacyjny dla rodzin z małymi dziećmi. Legoland to słynna atrakcja, której nikt kto odwiedza Danię nie powinien przegapić. Ponadto znajdziesz tu mnóstwo pięknych szerokich i piaszczystych plaż.

Historia

Jak w przypadku Norwegii i Szwecji, Dania zamieszkana była przez wikingów od dziewiątego do jedenastego wieku. Wikingowie znani byli ze swoich skłonności do plądrowania innych części Europy. Pod koniec dziesiątego wieku Duński król zdołał podbić Szwecje. Monarchia była bardzo ważna w Danii a król zajmował ważną pozycję i posiadał dużą władzę. W trzynastym wieku szlachta zdecydowała znieść władzę króla; król Erik Gippling V został zmuszony do podpisania czarteru (Ten dokument jest obecnie uznawany jako pierwsza konstytucja).

W 1397 roku Dania, Szwecja i Norwegia zjednoczyły się w jedną monarchię: Unię Kalmarską. Unia została zawiązana przez duńską królową Małgorzatę I. Szwedzi nie zgodzili się na centralizację władzy w Danii. W 1532 roku doprowadziło to do rozwiązania Unii. Jednakże Norwegia pozostała częścią Danii. W 1536 roku Chrystian III Oldenburg przyjął Luteranizm jak duńską religię państwową.  

Od upadku Unii Kalmarskiej Dania była nieustannie w stanie wojny ze Szwecją. Na lądzie Szwedzi byli silniejsi, na morzu Duńczycy byli niepokonani. Zarówno Szwecja jak Dania zdołały podbić ogromne rejony. Podczas XVIII wieku Dania popadła również w konflikt z innymi państwami Europy. Angielska flota była niebezpieczna, a Rosja wybrała angielską stronę. Dania zmuszona była współpracować z Francuzami pod wodzą Napoleona. Po klęsce Napoleona Dania została dotkliwie ukarana za wsparcie Francji: musiała oddać Norwegię we władanie Szwecji.

Dania nie była już wielką potęgą a jakiś czas później musiała oddać swoje kolonie. W 1839 roku Chrystian VIII Oldenburg był królem Danii. Chociaż pragnął władzy absolutnej ludzie coraz bardziej opierali się władzy monarchii. Christian zdecydował się zmienić konstytucję w taki sposób, że Dania stopniowo stała się demokracją parlamentarną. W 1848 roku Fryderyk VII zniósł monarchię absolutną całkowicie. W rezultacie nastąpiło wiele wojen o to kto ma kontrolować częściowo duński, częściowo niemiecki Szlezwik-Holsztyn. Dania przegrała drugą wojnę o to terytorium i musiała je oddać Niemcom.

Podczas I Wojny Światowej Dania pozostała neutralna. Jednakże w 1940 roku Niemcy zaatakowały Danię i okupowały kraj przez pięć lat. Po II Wojnie Światowej Dania stała się członkiem Organizacji Narodów Zjednoczonych. W 1973 roku stała się również członkiem Unii Europejskiej. Pomimo członkostwa państwowe relacje z UE są niestabilne. Kiedy inne kraje zdecydowały się przyjąć euro na swoją walutę Dania głosowała przeciw temu.

Kultura i społeczeństwo

Dania posiada 5,5 miliona mieszkańców z czego 85% żyje na terenach zurbanizowanych lub wokół nich. Reszta żyje na duńskich wyspach, na Półwyspie Jutlandzkim i na (półautonomicznym regionie) Grenlandii oraz Wyspach Owczych. Średnia gęstość zaludnienia to 126 ludzi na kilometr kwadratowy. W Dani jest tylko mały procent cudzoziemców, w większości Niemców i Skandynawów.

Znaczna ilość Duńczyków mówi po duńsku. Istnieje wiele dialektów. Grenlandia i Wyspy Owcze posiadają swoje własne języki (grenlandzki i Faerörsk). W południowej Jutlandii mówi się również po niemiecku. Duński jest spokrewniony z innymi językami Skandynawii. Wielu Duńczyków mówi także po angielsku i niemiecku.

Państwowym kościołem w Dani jest Ewangelicki Kościół Luterański. Około 85% ludności przynależy do tej religii. Inni ludzie należą do Kościoła Rzymskokatolickiego, Protestanckiego, Żydowskiego i Muzułmańskiego. W nowoczesnym duńskim społeczeństwie religia nie odgrywa już aż tak dużej roli.

W Danii jest wiele pozostałości, które przypominają o czasach wikingów. Istnieje wiele muzeów wystawiających archeologiczne artefakty. Ponadto duńską architekturę charakteryzują proste linie i brak detali. Miłośnicy teatru będą najbardziej zadowoleni w Kopenhadze. Dobrze znaną turystyczną atrakcją jest park rozrywki Legoland (miniaturowy świat zbudowany całkowicie z klocków lego znajdujący się w Billund). Wielu turystów odwiedza również statuę Hansa Christiana Andersena. Jest znany na całym świecie ze swoich baśni i opowieści. 

Sytuacja polityczna

Dania to monarchia konstytucyjna z królową Małgorzatą II na czele. Władza królowej jest ograniczona. Razem z parlamentem, Folketing, skupia władzę legislacyjną. Parlament składa się z jednej izby zawierającej 179 członków. 40 miejsc zarezerwowanych jest dla partii, które nie zdołały osiągnąć progu wyborczego. Grenlandia i Wyspy Owcze również mają dwa miejsca. Wybory parlamentarne odbywają się co cztery lata. Każda kobieta i mężczyzna po 18 roku życia uprawniona jest do głosowania. Od czasu do czasu odbywają się również referenda.

Królowa i ministrowie odpowiedzialni są za władzę wykonawczą. Ministrowie odpowiadają przed parlamentem. Premier Anders Fogh Rasmussen jest obecnym szefem rządu.

W Danii istnieją różne partie polityczne. Żadna partia do tej pory nie zdołała zyskać absolutnej większości. Od 1945 roku Partia Socjaldemokratów odgrywa ważną rolę. Obecnie Socjaldemokraci przewodniczą partiom opozycyjnym. Liberałowie, Konserwatyści i Duńska Partia Ludowa wygrały większość głosów i utworzyły koalicję.

W Danii istnieje 275 miast, które podzielone są na 14 prowincji. Jak w przypadku parlamentu, władze miejskie i prowincjonalne wybierane są co cztery lata. Burmistrzowie wybierani są z pośród członków rady miasta.

Gospodarka

Pierwotnie wielu Duńczyków żyło z rolnictwa. Po II Wojnie Światowej przemysł stał się ważny a obecnie rolnictwo stanowi nie więcej niż 5% PKB. Niektóre ważne produkty rolne to cukier, ziemniaki i rzepa . Wiele produktów rolnych eksportowanych jest do innych państw Unii Europejskiej. 

Oprócz produktów rolnych Dania eksportuje również dużo ryb. Duński przemysł rybny jest rozległy. Inne produkty eksportowe to żywność, produkty chemiczne, maszyny i minerały. Dania eksportuje produkty do państw Unii Europejskiej (szczególnie Niemiec i Szwecji) oraz Stanów Zjednoczonych. W zamian Dania importuje pojazdy, paliwo i maszyny. Ważne kraje importowe to Niemcy, Szwecja i Norwegia.

W ostatnich latach duńska gospodarka zanotowała wzrost. W 2003 roku Dania znalazła się na liście dziesięciu najbogatszych krajów świata. Dania nie przyjęła euro na swoja walutę. Zamiast tego zdecydowała się zatrzymać swoją duńską koronę (DKK) Ceny są o około 10% większe niż w Holandii.

Ukształtowanie terenu i klimat

Z powierzchnią ponad 43000 kilometrów kwadratowych Dania jest najmniejszym krajem w Skandynawii. Dania znajduje się na północ od Niemiec i składa się z 2 części: Półwyspu Jutlandzkiego oraz wysp Sjaeland (Zelandia). Jutlandia pokrywa główną część Danii i łączy państwo z Europą. Sjaeland to największa wyspa w Danii; Tutaj też znajduje się stolica państwa - Kopenhaga. Grenlandia i Wyspy Owcze są częścią królestwa Danii. Regiony te są całkowicie autonomiczne.

Dania to państwo obfitujące w wodę oraz posiadające rozległą linię brzegową o długości około 7300 km. Zawdzięcza to głównie licznym wyspom (ponad 400!). Duńskie wybrzeże składa się z piaszczystych plaż, wydm, grobli i bagien. Dania graniczy z różnymi morzami: Skagerrak (na północy), Morzem Północnym (na zachodzie), Kattegat, Sund i Morzem Wschodnim (na wschodzie). Dania graniczy tylko z Niemcami (na południu) dlatego też jej całkowita granica liczy nie więcej niż 67 kilometrów. 

Dania znajduje się pod wpływem klimatu morskiego. Zachodnie wiatry zapewniają umiarkowane, łagodne temperatury. Na klimat wpływa temperatura Morza Północnego. Oznacza to, że zimy mogą być chłodne, podczas gdy lata często są łagodne i słoneczne. Luty jest najchłodniejszym miesiącem w roku z temperaturą poniżej zera. Lipiec jest najcieplejszy z temperaturą około 17 stopni Celsjusza. Od maja do czerwca opady są najmniejsze; sierpień, wrzesień i październik to przeważnie najwilgotniejsze miesiące. Najmniej opadów spotyka się na Półwyspie Jutlandzkim.

Infrastruktura i ruch uliczny

Istnieją różne sposoby na podróż z i do Danii. Samochodem najszybciej dojedziemy przez Bremę i Hamburg (Niemcy). Z wielu europejskich miast kursują również pociągi do Kopenhagi. Na przykład znaleźć można międzynarodowe pociągi z Paryża i Amsterdamu. Istnieje także możliwość podróży autobusem do Danii.

Kraj taki jak Dania z całą jej wodą potrzebuje doskonałych udogodnień nadmorskich. Istnieje wiele mostów łączących Danię z innymi państwami. Największy krajowy most łączy wyspy Zelandia i Falster. Wyspy Funen i Zelandię łączy 20 kilometrowy most i tunel. Można też skorzystać z promów odpływających z Danii do Niemiec, Szwecji, Norwegii oraz Kopenhagi, Aarhus, Aalborg, Frederici i Esbjergu.

Wielu turystów odwiedza Danię samolotem. Dwa międzynarodowe lotniska to Kastrup (Lotnisko w Kopenhadze)  Lotnisko w Billund (Półwysep Jutlandzki). Z Kopenhagi kursuje wiele lotów do różnych lotnisk międzynarodowych: Lotnisko EsbjergLotnisko Aalborg, Lotnisko Aarhus, Lotnisko Odenset i Ronne. Duńskie linie lotnicze to Maersk Air i SAS (Scandinavian Airlines).

Koleje należą głównie do państwa. Długość całkowita sieci kolejowej wynosi około 2644 kilometrów. Transport publiczny jest dobry i często można wnosić rowery do pociągu. Sieć drogowa Danii mierzy 72257 kilometrów. Tylko część z tego stanowią autostrady (około 1660 km). Obecnie przykłada się dużo uwagi do infrastruktury w Danii. 

Strefa czasowa

Dania znajduje się w strefie czasu GMT +1. Jest to czas Środkowo Europejski (CET). Czas letni panuje od kwietnia do października. W tym czasie zegar przestawia się o godzinę do przodu. 

Tradycyjne potrawy i napoje

Żywność w Danii jest smaczna i zdrowa. Dzięki obfitości w wodę można tam znaleźć wiele restauracji specjalizujących się w daniach z ryb. Śledź to jeden z duńskich specjałów i można go różnie przyrządzić (wędzony, marynowany, z sosem itd). Typowym duńskim przysmakiem jest "smorrebrod" (kanapka). Wienerbrod to dobrze znany duński tort zrobiony z puszystego ciasta, migdałów i cynamonu. Innym przysmakiem jest duński "koldt bord" (stół szwedzki) składający się zarówno z podanych na ciepło jak i na zimno przekąsek. W stoiskach na ulicy sprzedawane są małe czerwone kiełbaski. Są one bardzo popularne pośród duńskiej społeczności.

Wielu Duńczyków pije do śledzia alkohol zwany "Akvavit". Jest to rodzaj brandy, która musi być podawana na zimno. Z powodu wysokich podatków napoje alkoholowe są często relatywnie drogie. Piwo i wino kosztuje przeważnie tyle samo co w innych częściach Europy. Carlsberg to piwo warzone w Danii. Często odradza się spożywania wody z kranu; lepiej kupić butelkowaną wodę mineralną.

Zakwaterowanie

Dzięki wzrastającemu sektorowi turystycznemu w Danii dostępnych jest wiele form zakwaterowania. Wszędzie można znaleźć hotele z różnymi cenami i jakością. Szczególnie w Kopenhadze znajdują się różne hotele. Na Półwyspie Jutlandzkim znajduje się wiele domków letniskowych. Można też spędzić noc taniej: Dania oferuje wystarczającą ilość hosteli i pól namiotowych. Jeśli chcesz biwakować w Danii to potrzebujesz ważnego pozwolenia, które możesz kupić na polach namiotowych w całym kraju.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Danii polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Informacje praktyczne

  • Waluta
    Danish krone
  • Kierunek jazdy
    W prawo
  • Maksymalna prędkość w mieście
    50 km/h
  • Maksymalna prędkość na autostradzie
    80 km/h
  • Język
    Danish
  • Popularna klasa samochodu
    Kompaktowa

Informacje, których poszukuje większość.

Poniżej prezentujemy wybór najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na nie. Jeśli nie ma wśród nich Twojego pytania, sprawdź na stronie z najczęściej zadawanymi pytaniami. Albo skontaktuj się z nami.

Czy EasyTerra Wynajem Samochodów jest najtańszy?

Tak, proponujemy gwarancję najniższej ceny, ponieważ porównujemy różnych sprzedawców i zawsze możemy zaoferować najlepszą cenę w mieście.

Co muszę zrobić podczas odbioru samochód?

Do odbioru samochodu potrzebne jest potwierdzenie rezerwacji, paszport, prawo jazdy i karta kredytowa. Bardzo ważne jest, aby imię i nazwisko na dokumencie prawa jazdy i karcie kredytowej były takie, jak dane głównego kierowcy. Należy pamiętać, że lokalna wypożyczalnia samochodów zarezerwuje określoną kwotę na karcie kredytowej jako depozyt. W tym celu potrzebny będzie kod PIN karty kredytowej. Jeśli posiadasz zagraniczne prawo jazdy (na przykład w języku chińskim), musisz zabrać ze sobą tłumaczenie. Akceptowany będzie tylko oryginalny paszport i prawo jazdy — kopie tych dokumentów nie są wystarczające.

Czy są jakieś dodatkowe koszty?

Ogólnie podane przez nas stawki zawierają już wszystkie opłaty. W przypadku pojawienia się dodatkowych kosztów nasz dział rezerwacji skontaktuje się z Tobą przed wystawieniem faktury. Jeśli nie wyrazisz zgody, możesz zawsze anulować rezerwację bez żadnych zobowiązań (z co najmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem).

Jaki rodzaj ubezpieczenia otrzymam w ramach wynajmu samochodu?

W koszt wynajmu samochodu wliczone jest zasadniczo ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie od pożaru, ubezpieczenie od wszystkich ryzyk i ubezpieczenie od kradzieży.

Co to jest etykieta „bezproblemowy wynajem"?

Taka etykieta wskazuje, że wynajęty samochód spełnia następujące wymagania: nieograniczona liczba kilometrów, zniesiony wkład własny w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (i dostępna opcja ubezpieczenia zniesienia wkładu własnego), polityka zrównoważonej energii oraz dobra reputacja wypożyczalni samochodów. Dostępność samochodów spełniających te cztery wymagania przyspieszy wybór odpowiedniego pojazdu dla Ciebie.

Jak mogę zmienić lub anulować rezerwację?

Możesz anulować rezerwację poprzez „Moje konto”. Zalecamy kontakt telefoniczny, jeśli chcesz wprowadzić zmiany w rezerwacji lub anulować rezerwację w najbliższym czasie (48 godzin lub mniej).

Kiedy otrzymam potwierdzenie mojej rezerwacji?

W większość przypadków otrzymasz potwierdzenie rezerwacji w ciągu kilku minut po dokonaniu płatności. Zalecamy skontaktowanie się z naszym Działem Rezerwacji w przypadku dokonywania rezerwacji w ostatniej chwili (odbiór w ciągu 48 godzin).

Które wypożyczalnie samochodów są porównywane przez stronę EasyTerra Wynajem Samochodów? w tej lokalizacji
  • Alamo
  • Budget
  • Hertz
  • Thrifty
  • Europcar
  • Avis
  • Enterprise
  • Keddy By Europcar
  • Flizzr
  • Sixt
  • Dollar Rent a Car
  • National Car Rental
  • Your Rent
  • MABI
  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Dania