• Opnie klientów 8.6 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny

Wypożyczalnia samochodów Słowacja

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Słowacja za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Mieszkam w:
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • Ponad 500 000 rezerwacji Ponad pół miliona osób skorzystało przed Tobą 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
  • 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Słowacja

EasyTerra Wynajem Samochodów Słowacja jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować samochód w najbardziej konkurencyjnej cenie.

Promocje na wynajem samochodów w Słowacja

Niezależnie od tego, czy szukasz małego samochodu na wynajem czy vana dla całej rodziny, zawsze oferujemy odpowiednie auta w najniższej cenie. Poniżej prezentujemy kilka przykładów z naszej oferty w Słowacja.

Rodzaj samochodu
Mini
Ekonomiczna
Kompaktowa
Średnia
Standardowa
Full-size
Luksusowa
Kombi
Van pasażerski
SUV

Ostatnie oceny

Klienci oceniają nas na 8.6/10 w 509 recenzjach

Kiedy dokonać rezerwacji wynajmu samochodu w Słowacja?

Punkty wynajmu samochodów w Słowacja

EasyTerra Wynajem Samochodów porównuje ceny wynajmu samochodów w poniższych destynacjach.

Wypożyczalnia samochodów Słowacja

Informacja o lokalizacji dla Słowacja

Odkrywaj najpiękniejsze miejsca w Słowacja, korzystając z wynajmu samochodu. EasyTerra Wynajem Samochodów oferuje ponad 5 punktów odbioru w Słowacja. Dzięki temu w pobliżu Twojej destynacji zawsze znajdziesz punktu odbioru samochodu.

Wprowadzenie

W Europie wschodniej leży kraj Słowacja, którego stolicą jest Bratysława. Jest to również największe miasto Słowacji. Ma 450 000 mieszkańców. Bratysława leży blisko zachodniej granicy, niedaleko od Austrii i Węgier. Rzeka Dunaj płynie przez przyjemnie pagórkowaty krajobraz i stanowi naturalną granicę z Węgrami.

Dla wielu turystów surowa natura Słowacji jest prawdziwą atrakcją. Zwłaszcza północ i północny wschód mają wiele do zaoferowania. Wysokie Tatry, historyczne miasta Lewocza i Bardejów oraz możliwość rejsu tratwą po Dunaju to wystarczające powody, aby miłośnicy natury chcieli odwiedzić Słowację. Ci, którzy są amatorami zabytków o długiej historii powinni odwiedzić stolicę, wspomniane wyżej miasta oraz niektóre z 180 zamków i ruin, które do dziś stoją na słowackiej ziemi. Zamek Spiski na wschodzie jest bodaj najpiękniejszym z nich. Na północnym wschodzie znajdziesz historyczne drewniane kościoły z okresu Państwa wielkomorawskiego w dziewiątym wieku. Słowacja jest młodą republiką, która istnieje od piętnastu lat i obecnie jest odkrywana przez coraz większą ilość turystów.

Historia

Obszar znany dziś jako Słowacja został zaludniony przez słowiańskie plemiona w piątym wieku n.e. W 833 książę wielkomorawski podbił miasto Nitra, 85 kilometrów na wschód od dzisiejszej Bratysławy. Tak założono Państwo wielkomorawskie. Centralna i zachodnia część obecnej Słowacji, całe Czechy i części Polski, Węgier i Niemiec składały się na część imperium. W drugiej połowie dziewiątego wieku chrześcijaństwo przybyło na te ziemie, w skutek czego całe państwo przeszło na tę religię.

Państwo wielkomorawskie nie trwało długo. W 907 rozpadło się i do 1018 Węgry zaanektowały cały kraj. Ten stan zapewnił dziewięćset lat względnej stabilności dla większej części Słowacji. Między 1412 a 1772 wschodni Spisz należał do Polski. Węgrzy kopali srebro, miedź i złoto. Handel bursztynem, wełną i złotem również zaczął się w tym okresie. 170 kilometrów na wschód od Bratysławy znajduje się historyczne miasto Bańska Szczawnica. Najstarsze pisemne źródła wspominające miasto pochodzą z roku 1156. W trzynastym wieku Bańska Szczawnica stała się słynna z powodu wydobycia i przetwórstwa złota i srebra. Ostatnio historyczne centrum miasta zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

W szesnastym wieku Turcy najechali Węgry. Stolica została przeniesiona z Budy do Bratysławy. Później w 1867, powstały Austro-Węgry. Węgrzy siłą zdominowali kulturę Słowacji. Przykładem tego było nauczanie w szkołach, które odbywało się jedynie w języku węgierskim. Skutkiem tego było zacieśnienie więzów między słowackim i czeskim społeczeństwem. Czesi byli okupowani przez Austrię, zatem obydwa państwa współdzieliły podobny los. Po upadku mocarstwa Austro-Węgier w trakcie pierwszej wojny światowej, powstała nowa republika - Czechosłowacja.

W 1939 jednakże kraj rozpadł się ponownie. Układ monachijski nakazywał oddanie części republiki, Słowacja zdecydowała się na ogłoszenie niepodległości. Później Węgry wykorzystały okazję, aby zabrać nieco ziemi osłabionej wówczas Słowacji.

Podczas drugiej wojny światowej Słowacja, pod rządami Jozefa Tiso, sprzymierzyła się z Hitlerem. W 1944 słowackie społeczeństwo zwróciło się przeciwko faszyście Tiso. Słowacy pozostają dumni z tego aktu oporu. Zajęło kilka miesięcy Niemcom, by zdusić powstanie.

Po wojnie Czechosłowacja ponownie została republiką. Właściwie miała być federacją, ale Sowieci okupowali kraj w 1948 i scentralizowali swoją władzę w Pradze. Słowacy czuli się dyskryminowaną częścią państwa wobec Czechów. Skutkiem tego była "praska wiosna", okres, który zaczął się w styczniu, a skończył w sierpniu 1968 roku. Alexander Dubcek, polityczny przywódca ówczesnej Czechosłowacji, zmierzał ku bardziej umiarkowanemu kierunkowi zmian komunistycznego państwa. Jego intencją była demokratyzacja kraju. Z powodu tych zmian, Słowacy teoretycznie zyskali równe prawa. Aczkolwiek, władza pozostała w Pradze. Związek Radziecki obawiał się, że zmiany atmosfery politycznej w Czechosłowacji mogły wywrzeć wpływ na innych członków Układu Warszawskiego. To był jeden z powodów dlaczego Leonid Breżniew, komunistyczny przywódca ZSRR, zdecydował się na podjęcie kroków, aby zatrzymać reformy. Dwudziestego sierpnia 1968, miała miejsce "operacja Dunaj", która była inwazją wojsk radzieckich na Czechosłowację.

Reformy nie zostały wprowadzone w życie. Wzburzenie i niezadowolenie ludu wzrastało. Pokojowa "aksamitna rewolucja" w 1989 obaliła komunistyczny reżim oraz obudziła Słowacki nacjonalizm. W 1992 słowacki parlament odrzucił pakt, który podtrzymywałby Czechosłowacką republikę. Słowacy chcieli niezależnego państwa, które dostali w 1993.

Społeczeństwo i kultura

Około 5 i pół miliona ludzi żyje na Słowacji. Około dziesięć procent z nich to Węgrzy z pochodzenia. Ta grupa zamieszkuje głównie południowo-wschodnią część kraju. Mniej niż jeden procent to Czesi. W Słowacji żyje również społeczność romska, jednak trudno dokładnie określić ich liczebność.

Słowacy to zazwyczaj bardzo przyjaźni ludzie, chociaż z początku mogą się wydawać nieco nieuprzejmi. Wiejskie społeczności kultywują różnorakie tradycje. Goście często są witani szklanką śliwowicy, wysokoprocentowego napoju alkoholowego produkowanego ze śliwek. Buty zdejmuje się przy drzwiach i z reguły zamienia na klapki, sandały lub inne obuwie. Na wsi niektórzy ludzie nadal noszą tradycyjne, kolorowe ubiory.

Znacząca większość Słowaków jest wyznania rzymskokatolickiego. Poza tym, ewangelicy są też dużą grupą. Religia odgrywa ważną rolę w codziennym życiu Słowaków. Na wschodzie kraju, istnieją również społeczności grekokatolickie i prawosławne.

Język słowacki jest blisko spokrewniony z czeskim. Obydwa należą do grupy języków zachodniosłowiańskich. Wielu młodych Słowaków mówi po angielsku. Duża grupa Słowaków posługuje się również niemieckim, chociaż nie jest to zawsze mile widziane, zwłaszcza starsze pokolenia Słowaków, nie patrzą przychylnie na obcokrajowców zwracających się do nich po niemiecku. Wszelkie próby używania Słowackiego przez zagranicznych gości są przyjaźnie przyjmowane.

Sytuacja polityczna

Od 1993 Słowacja jest republiką parlamentarną. Głową państwa jest prezydent. Zostaje on (lub ona) wybrany/na na okres pięciu lat. Od 2004 Ivan Gasparovic pełni ten urząd. Prezydent jest również osobą, która powołuje ministrów.

Pierwszego maja 2004 Słowacja wstąpiła do Unii Europejskiej. Poza tym, państwo jest też członkiem ONZ oraz NATO.

Gospodarka

Od upadku komunizmu w 1993, słowacka ekonomia nie nadążą za pędzącym światem. Wskaźniki bezrobocia są bardzo wysokie. Ponad jedna trzecia słowackiej ziemi jest przeznaczona pod uprawę. Sektor rolniczy jest bardzo ważny dla tutejszej gospodarki. Ponadto produkuje się stal, ceramikę i tekstylia. Słowacka ekonomia opiera się na wymianie handlowej z Niemcami, Czechami, Niemcami, Czechami, Rosją i Włochami. Walutą Słowacji była słowacka korona. W styczniu 2009 została zastąpiona przez euro.

Geografia i klimat

W sercu Europy, między Polską, Ukrainą, Węgrami, Austrią i Czechami, leży duży kraj Słowacja. Zajmuje prawie pięćdziesiąt tysięcy kilometrów kwadratowych. Na południowym zachodzie tego podłużnego państwa płynie rzeka Dunaj stanowiąca naturalną granicę z Węgrami. Zielone łąki pokrywają wzgórza, od rzeki aż do stóp Karpat. Teren ten charakteryzuje się żyzną glebą. Na wschód od Bratysławy, wzdłuż Dunaju, leży najbardziej sucha, gorąca i słoneczna nizina Słowacji. Najdłuższa słowacka rzeka mająca swe źródła na północy w Tatrach łączy się ostatecznie z Dunajem. Nazwą tej rzeki jest Wag.

Nieco mniej niż połowa kraju jest pokryta drzewami. Centralna Słowacja jest zdominowana przez Tatry Wysokie. Najwyższy szczyt ma 2651 i nazywa się Gerlach. Pasmo górskie Tatr jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji Słowacji. Wędrowcy mogą podziwiać piękne, zapierające dech w piersiach panoramy. Spacery lasami oraz wzdłuż klifów i górskich jezior zapewniają możliwość zobaczenia widoków sprawiających wrażenie jakby zostały wyjęte z bajki. Wspomniane jeziora karowe to oczy Tatr.

Na południu Słowacji znajdują się góry łupkowe, gdzie wytworzyły się jaskinie Słowackiego Raju. Ten park narodowy oferuje odwiedzającym możliwość zobaczenia pięknej fauny i flory, a przede wszystkim licznych wąwozów i łąk. Przez ten teren przepływa też rzeka Hornad. Wysokości na tym obszarze mają od 500 do 1700 metrów. W czasie przeprawy przez rozpadliny i ponad wąwozami, wędrowcy mijają też małe i większe wodospady lejące się z klifów.

Słowacja jest otoczona przez inne kraje, co sprawia, że obowiązuje tu klimat kontynentalny. Zimy są zimne, a lata gorące. Zimą wodospady w górach zamarzają, śnieg pokrywa szlaki. Do czasu, gdy wiosna się na dobre zadomowi, góry często pozostają białe. Lipiec i sierpień są najgorętszymi miesiącami. Najwyższa temperatura jest osiągana w Nizinie Naddunajskiej.

Ruch uliczny i infrastruktura

Najwyższą dopuszczalną prędkością na słowackich autostradach jest 130km/h. W terenie zabudowanym kierowcy muszą zwolnić do czterdziestu lub sześćdziesięciu km/h. Poza tym terenem można poruszać się z prędkością 90 km/h. By poruszać się po autostradzie potrzebny jest specjalny zielony emblemat. Te są w sprzedaży przy granicach, na stacjach benzynowych oraz w biurach "Satur".

Z Bratysławy do Koszyc na zachodzie jest poprowadzona najważniejsza linia kolejowa. Z Bratysławy istnieje kilka połączeń do wielu europejskich miast. Słowackie koleje działają sprawnie, a bilety nie są drogie.

Pociągi są wygodniejszą opcją transportu publicznego w przypadku podróży między różnymi miastami. Autobusy poruszają się wolno i są mniej wygodne. Ponadto, pociągi odjeżdżają z większą częstotliwością. Miejskie autobusy i tramwaje zazwyczaj poruszają się między wpół do piątej rano, aż do wpół do północy.

Z praskiego lotniska odbywa się kilka lotów dziennie. Z powodu bliskości wiedeńskiego lotniska, które leży tylko sześćdziesiąt kilometrów od Bratysławy, niewiele lotów odlatuje z Portu lotniczego Bratysława do innych europejskich miast. Bratysławskie lotnisko znajduje się dziewięć kilometrów od stolicy.

Jedzenie i picie

Słowacy jedzą obiad zazwyczaj między szóstą, a dziewiątą wieczorem. Jedną ze specjalności kraju jest zupa czosnkowa (cesnaková pievka). Innym typowym daniem są bryndzové halusky: smażone pierogi z owczym serem i boczkiem. Ser też stanowi specjalność kraju. Po za tym podaje się też tradycyjny gulasz. Na Słowacji jada się również różne rodzaje ryb jak na przykład karp lub pstrąg.

Na południu oraz w okolicach miasta Modra na północ od Bratysławy rozwija się winogrodnictwo. Słowackie wino jest zazwyczaj bardzo dobre. Podobnie jak w sąsiednich Czechach, Słowacy potrafią warzyć naprawdę dobre piwo (po słowacku pisane przez "v"). Ci, którzy wolą mocniejsze alkohole również mają w czym wybierać na Słowacji. Lubiący ziołowe napoje alkoholowe powinni spróbować demänovki oraz horeca. Tradycyjna brandy z śliwek to śliwowica, która swoim owocowym charakterem przypomina napój wytwarzany z jałowca, który nazywa się borovicka.

Strefa czasowa

Czas słowacki to GMT/UTC +1. Pod koniec marca Słowacy przesuwają swoje zegarki o godzinę do przodu. To tak zwany "czas letni". Pod koniec października zegary przesuwa się z powrotem do "czasu zimowego".

Zakwaterowanie

Hotele na Słowacji są klasyfikowane za pomocą systemu gwiazdek. Mogą mieć od jednej do pięciu gwiazdek. W Bratysławie hotele są droższe niż w całej reszcie kraju.

Hostele są zazwyczaj otwarte od lipca do sierpnia. Hostele oferują turystom skromniejsze schronienie. Te usługi zostały naszykowane dla podróżników, którzy nie potrzebują nic więcej niż łóżko do spania. Często są używane przez wędrowców. Informacje na temat hosteli dostępne są w biurach informacji turystycznej.

Pola namiotowe są zazwyczaj otwarte między majem, a wrześniem. Można też wynająć małe domki.

Ci, których interesuje wynajęcie pokoju w mieście lub na wsi powinni rozglądać się za napisami privát lub Zimmer frei. Centra informacji turystycznej oraz biura podróży również mogą bukować pokoje. Poza miastem, w miejscach turystycznych, zakres usług jest często dużo bardziej rozległy.

Linki zewnętrzne

Aby zdobyć więcej informacji na temat Słowacji, zalecamy skorzystanie z Google oraz następujących źródeł:

Informacje praktyczne

  • Waluta
    Euro
  • Kierunek jazdy
    W prawo
  • Maksymalna prędkość w mieście
    50 km/h
  • Maksymalna prędkość na autostradzie
    90 km/h
  • Język
    Slovak
  • Popularna klasa samochodu
    Ekonomiczna

Informacje, których poszukuje większość.

Poniżej prezentujemy wybór najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na nie. Jeśli nie ma wśród nich Twojego pytania, sprawdź na stronie z najczęściej zadawanymi pytaniami. Albo skontaktuj się z nami.

Czy EasyTerra Wynajem Samochodów jest najtańszy?

Tak, proponujemy gwarancję najniższej ceny, ponieważ porównujemy różnych sprzedawców i zawsze możemy zaoferować najlepszą cenę w mieście.

Co muszę zrobić podczas odbioru samochód?

Do odbioru samochodu potrzebne jest potwierdzenie rezerwacji, paszport, prawo jazdy i karta kredytowa. Bardzo ważne jest, aby imię i nazwisko na dokumencie prawa jazdy i karcie kredytowej były takie, jak dane głównego kierowcy. Należy pamiętać, że lokalna wypożyczalnia samochodów zarezerwuje określoną kwotę na karcie kredytowej jako depozyt. W tym celu potrzebny będzie kod PIN karty kredytowej. Jeśli posiadasz zagraniczne prawo jazdy (na przykład w języku chińskim), musisz zabrać ze sobą tłumaczenie. Akceptowany będzie tylko oryginalny paszport i prawo jazdy — kopie tych dokumentów nie są wystarczające.

Czy są jakieś dodatkowe koszty?

Ogólnie podane przez nas stawki zawierają już wszystkie opłaty. W przypadku pojawienia się dodatkowych kosztów nasz dział rezerwacji skontaktuje się z Tobą przed wystawieniem faktury. Jeśli nie wyrazisz zgody, możesz zawsze anulować rezerwację bez żadnych zobowiązań (z co najmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem).

Jaki rodzaj ubezpieczenia otrzymam w ramach wynajmu samochodu?

W koszt wynajmu samochodu wliczone jest zasadniczo ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie od pożaru, ubezpieczenie od wszystkich ryzyk i ubezpieczenie od kradzieży.

Co to jest etykieta „bezproblemowy wynajem"?

Taka etykieta wskazuje, że wynajęty samochód spełnia następujące wymagania: nieograniczona liczba kilometrów, zniesiony wkład własny w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (i dostępna opcja ubezpieczenia zniesienia wkładu własnego), polityka zrównoważonej energii oraz dobra reputacja wypożyczalni samochodów. Dostępność samochodów spełniających te cztery wymagania przyspieszy wybór odpowiedniego pojazdu dla Ciebie.

Jak mogę zmienić lub anulować rezerwację?

Możesz anulować rezerwację poprzez „Moje konto”. Zalecamy kontakt telefoniczny, jeśli chcesz wprowadzić zmiany w rezerwacji lub anulować rezerwację w najbliższym czasie (48 godzin lub mniej).

Kiedy otrzymam potwierdzenie mojej rezerwacji?

W większość przypadków otrzymasz potwierdzenie rezerwacji w ciągu kilku minut po dokonaniu płatności. Zalecamy skontaktowanie się z naszym Działem Rezerwacji w przypadku dokonywania rezerwacji w ostatniej chwili (odbiór w ciągu 48 godzin).

Które wypożyczalnie samochodów są porównywane przez stronę EasyTerra Wynajem Samochodów? w tej lokalizacji
  • Budget
  • Alamo
  • Buchbinder
  • Megadrive
  • Autounion Car Rental
  • Europcar
  • Hertz
  • Avis
  • addCarRental
  • GLOBAL Rent-a-Car
  • Keddy By Europcar
  • FireFly Car Rental
  • wheego
  • Global Rent a Car
  • Payless Car Rental
  • SurPrice car rentals
  • Enterprise
  • Thrifty
  • Sixt
  • National Car Rental
  • Green Motion
  • Your Rent
  • Carwiz rent a car
  • Eden Cars
  • Dollar Rent a Car
  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Słowacja